Jdi na obsah Jdi na menu
 


-123 cviků pánevního dna

20. 12. 2007

Vystoupení skupiny -123 min. v pátek 14. prosince v uranovském Junioru potvrdilo, že virtuozita je slyšet vždy a rádoby policejní razie musí skončit vždy legračně.

Minuty šíří hudbu, která přináší v každé skladbě širokou škálu hudebních odstínů, inspirací, pohledů, kombinuje mnoho žánrů od rocku, přes jazz po world music, nutí odpoutat se od jednostranného pohledu na definice žánrů… Navíc je to hudba, při které se vám – lidově řečeno – rozkomíhá prdel, aniž byste cokoliv pili a aniž byste tušili, zda kapelníci nepřidávají mezi akordy nějaké to auditivní psychedelikum.

Pokud si říkáte, co je tohle za zhovadilost, možná si to už méně říkají příslušníci uranovské městské policie, kteří kolem druhé ranní vpadli do klubu, na jehož parketu se oddávalo už jen několik párů tanci s kopulativními pohyby, a s jistě odjištěnými kvéry a povytaženými pendreky byli připraveni zlikvidovat každého, kdo by udělal rychlejší pohyb. Takových lidí už bylo v klubu opravdu málo, tak se eskorta sbalila a bez fanfár vyklidila prostor. Autor těchto řádek, který – což je třeba zdůraznit pro případnou konfrontaci městské policie a vedení Junioru – vyjadřuje vlastní názor bez ohledu na mínění provozovatele klubu, je poměrně častým a časným návštěvníkem služebny městské policie v důsledku alotrií živočichů, nad nimiž drží ochrannou ruku, a proto byl již svědkem, jak se na služebnu distribuovaly nápoje typu Red Bull nebo Power Horse. Tentokrát se k této vydatné dávce rudého býčího pohledu a silného koňského kopance přidal zřejmě i prostředek pro běloskvoucí skus čelisti značky Wrigley, o čemž vypovídalo množství žvýkací gumy na dásni jednoho ze strážníků, který si prohlížel okolí s výrazem Mariona Morrisona, kterého všichni známe pod uměleckým pseudonymem John Wayne.

Jinak koncík byl „poznamenán“ skvělým zvukem, který podpořil výborné hudební výkony hráčů a zpěváka, i když to nebylo úplně unplugged, jak by si člověk mohl myslet na základě názvu koncertní šňůry skupiny. Některé skladby byly podáním na hranici virtuozity, a tak komu povoluje řitní svěrač z hudby o čtyřech akordech, si tento večer příliš neužil. Podle blažených výrazů na ksichtech obecenstva, lze ale soudit, že se sešlo vnímavé publikum, které vědělo, co jej čeká. Část koncertu proběhla téměř jako jam session a zazněly skladby starší i staronové ve stylu, který je Minutám vlastní. Podle informací kapely by se fanoušci měli už v květnu 2008 dočkat nového alba, které vyleze zpod křídel Universal Music.

Po koncertě –123 min. se rozdrnčely „hrnečky s dušičkami“ na polici za barem v rytmu dusivější hudby dýdžejů a kdo se předtím příjemně tanečně naladil, mohl se směle na parketu dodělat.


uranov@seznam.cz

kliknutím na některý z následujících odkazů podpoříte fungování tohoto webu


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář