Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dědek z Národní hasí Barmu

30. 9. 2007

ObrazekZúčastnili jsme se setkání na podporu tzv. šafránové revoluce v Barmě, které na sobotní večer svolala organizace Člověk v tísni s Barmským centrem Praha. Položením květin a zapálením svíček tak zúčastnění vyjádřili solidaritu s demonstranty v Barmě a uctili památku obětí režimu. I když byla demonstrace povolená, je třeba zdůraznit, že se zde vyskytl ilegál Mikeš, který se již dva týdny pohybuje po zemi bez rodného čísla. I přesto se vše obešlo bez policejního zásahu.

Akce se účastnila žena působící v Barmském centru a zástupce Člověka v tísni. Dorazili jsme se zpožděním, ale stačili jsme vyslechnout popis událostí v Barmě, stručnou diskusi shromážděných a také zapálit tři svíce. K tomu jen jednu humornější poznámku. V průběhu celého setkání v pravidelných intervalech přicházel dav ignorující postarší chlapík v uniforObrazekmě (patrně vrátný v jednom ze vchodů) a byv důkladně proškolen stran protipožárních předpisů a možná také trochu zblblý z televizních záběrů z Řecka, uhášel podle jeho vkusu nápadně plápolající svíčky kusem tyče (přikládám fotografii - níže je odkaz na fotoalbum, kde je snímek v plné velikosti).

Ovšem k meritu věci. V našich podmínkách toho člověk se situací v Barmě příliš neudělá, zbývá prakticky jediná možnost, a to apelovat na barmskou vládu, resp. juntu dopisem.

Níže uvedené linky naznačují možný postup:

http://www.burma-center.org/activities/updates.php

http://www.amnesty.cz/urgentni-apely/Barma-Myanmar-Podpora-zadrzenym-Barmancum/

 

Navrhuji tedy zaslat na barmské zastupitelství v Německu dopis následujícího znění:

 

Embassy of the Union of Myanmar

Thielallee 19

14195 Berlin

Germany

 

 

Dear General, Dear Minister, Dear Attorney General, Dear Director General

 

We are deeply concerned by the reports that hundreds of monks and other peaceful protesters, including well-known comedian Zargana and member of parliament Paik Ko, have been detained.

We strongly urge the Myanmar authorities to release them immediately and unconditionally, unless they are to be charged with recognizably criminal offences. We also call on the authorities to ensure that the detainees are not subjected to torture or any other ill-treatment.

We call on the authorities to ensure that all people in Myanmar are able to peacefully exercise the rights to freedom of expression, association and assembly.

 

Yours sincerely,

 

 

Napište mi, prosím, zda jste ochotni přidat k výzvě. Bude to chtít Vaše jméno a plnou poštovní adresu. Posílal bych e-mailem. Předem díky za rychlou reakci.


uranov@seznam.cz

kliknutím na některý z následujících odkazů podpoříte fungování tohoto webu


 

Náhledy fotografií ze složky Demoška na podporu Barmy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dršťková

(Standa z Uranova, 1. 10. 2007 11:52)

Čéče, Iriši, ty jsi zabiják, a to se mi líbí. Z ohlasů na výzvu to zatím vypadá tak, že až jednou barmská junta ovládne Českou republiku, tak do držky dostaneš jen Ty a já.

ano

(Maharishi, 1. 10. 2007 10:21)

Irena Palečková
Krškova 13/784
152 00 Praha 5-Hlubočepy