Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drakiáda na Zdaboři zlomila rekord v televizní sledovanosti

6. 11. 2007

Sobotní drakiáda na Zdaboři přesvědčila všechny zúčastněné, že i akce lokálního charakteru může velmi „zahrát“ v počtu v daném čase hrajících televizorů. Z celých šesti televizorů na zdabořském statku nehrály v sobotní odpoledne celkem tři kusy, což znamená snížení sledovanosti o celých 50 %. Každý další ročník se tedy stává velkou výzvou pro uranovské vysílací společnosti, které budou muset pravděpodobně velmi investovat do nových seriálových pořadu, aby zvrátily tento nepříznivý trend.

Pouštět draka je pocit. Vítr, který si pohrává s kadeřemi ve vašem podpaží – protože jiných kadeří se vám již nedostává, dokáže vyvolat pocity plné melancholie (z toho, že život vám nenadělil křídla velikosti velkého ptáka, nýbrž to stejné, jen v opačném gardu), ale také svérázného napětí, když se drak, na jehož stavbě jste se každý volný večer mořili a kterého jste pro jistotu, že neopustí vyměřený akční rádius, opatřili namísto špagátem pružným lankem bez bužírky, dotkne elektrického vedení. Rázem nabiti nevšední energií se přesvědčíte o tom, že není radno se dotýkati nejen k zemi padlých drátů, ale i v povětří nesoucích se draků. A právě pro ověření tohoto pocitu jsme letos uspořádali již třetí ročník drakiády v Uranově v blízkosti sloupů vysokého napětí. Povětrnostní podmínky odpovídaly alespoň z počátku normě raného podzimu, i když šňůra k večeru přetržená u jednoho z létajících monster vypovídala o brutálnější povaze zdabořského „vánku“. Dostavilo se asi 30 lidí, ovšem z draků se na obloze zaskvěl prakticky jediný – tajuplný rejnok, který po kontaktu s rozvodnou soustavou a následném přetržení provazu zmizel v poli neznámo kde i se svým majitelem, jenž byl o několik hodin později objeven zcela hydratovaný v hospodě U Pletánků. Aby autor těchto řádků nekřivdil ostatním drakům, je třeba ocenit zejména drakonické úsilí draka řečeného Evžen, kterému k pověstnému úspěchu scházel jen drobný krůček – a to odlepit se od země. Vlastník tohoto draka si ovšem připsal prvenství ve schopnosti na liduprázdném poli kotrmelcem srazit venčící pejskaře. Svůj triumf mohl slavit i drak z druhé strany podbrdského regionu, jehož špagát v ruce třímal malý Dan, kdyby jeho otec zvládl veškerá úskalí krosového běhu po poli zarostlém půlmetrovou vojtěškou a nevzdal tak slibný začátek. Bojovné chvilky prožily i draky vyráběné ryze podomácku, jejichž neúspěch lze snad přičíst pouze vadnému materiálu v podobě překližky nevhodné tloušťky a ocelových vzpěr a nesprávně zvolenému vzorku pneumatik. Velmi dobře se vedlo velkým drakům vzrůstem malých zdabořských obyvatel, kteří dobře znaly místní terén a cítily výraznou podporu domácího publika. Se zpožděním se k nebi vznesla také pestrobarevné vlaštovka lehce „Pískové“ barvy, ale i přes výměnu trenéra v půli závodu nemohla již dohnat nabrané časové manko. Jak už to tak bývá při vrcholných závodech, v závěru proběhla likvidace přebytečných zásob vína z místních vinic.


uranov@seznam.cz

kliknutím na některý z následujících odkazů podpoříte fungování tohoto webu


uranov@seznam.cz

SPONZOROVANÉ ODKAZY


Google
 

Náhledy fotografií ze složky Drakiáda 2007

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Montypajtn

(Standa z Uranova, 14. 11. 2007 8:09)

No, ale zase jsem ji mohl vyrazit hledat do zarostlého pole s mručivým brbláním z montypajtnů - "Kdepak asi ta ryba je? Kam se poděla? Rybka, rybička..."

ryba na útěku

(Yádro, 13. 11. 2007 23:18)

Koyote, motouz-nemotouz, tvoje ryba měla takovou volnost, že se radši zdejchla úplně... :o))

motouz

(Standa z Uranova, 6. 11. 2007 9:25)

Poznámku uznávám a dodávám, že vyrazit na drakiádu s třemi metry motouzu je opravdu holý nerozum.

duležitá poznámka

(Danča, 6. 11. 2007 7:48)

Jen bych ráda poznamenala, že majitelem úžasného a krásného draka Evžena jsem já, nikoli Martin - prostý pobíječ zdabořských pejskařů. Martin se ale osvědčil jako bravurní pouštěč, kterému bohužel v excelentnímu výkonu scházelo několik metrů ovládacího motouzu :o( Této skutečnosti jsme si s Evženem samozřejmě vědomi, a proto na příští, čtvrtou drakiádu, tuto drobnou vadu odstraníme.
Každopádně výše uvedené skutečnosti jsou dokumentovány a fota se pokusím v krátké době dodat.