Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když pastouška praská ve švech, všech švech…

22. 4. 2008

PŘED ČTENÍM SE PROCVIČ A UDĚLEJ ALESPOŇ JEDEN KLIK

 

 

Před koncertem:

Na pódiu se pohybuje profesionální ladič. Prolétl jsem hlavou snímky několika zapamatovaných koncertů a vyskočilo vystoupení amerických W.A.S.P. na loňském Basinfirefestu a pocit, jak to bylo legrační.

 

Mladinká, prakticky neznámá, ale ctižádostivá kapela zavítala do uranovského klubu v pátek osmnáctého dubence v rámci svého turné Trvalá tour. Podle všeho trvalost tohoto souboru lze měřit měřítky jepičího života, ale k tomuto exaktnímu způsobu hoši přidali ještě jeden – totiž celá polovina orchestru ulísala svou lebu za použití nástrojů světa kadeřníků čivav do podoby, která alespoň ze zadních lavic nápadně připomínala jistou dvojici z nejmenovaného pražského diskotékového klubu, která jak praštěná estetizuje nejrůznější prvky dálničních koridorů svými pseudonymy vetknutými do internetové adresy. Ale pojďme zpět.

Zpočátku poloprázdný klub se v průběhu vystoupení začal plnit zprvu rozpačitým publikem, které ale poznenáhlu roztálo a v prvních řadách se dokonce objevily nesmělé pokusy o pohyb (nakonec lidí bylo na dva baráky). Po několika slovech pečlivě cvičené dikce, které provází grimasy odpozorované ze seriálu Svraštilí, a především skladbách s vytříbenými texty, v nichž snítky kopru navštěvuje obilí, ze-mně-pláč čeká na zakašlání hrocha, butylka naplněná lihovinou stává se obratem dlaně plné pingpongových míčků kanystrem ondulace na omšelého králíka, v němž zděšení vyvolal lhostejný panovník osmanské říše, v nichž všechny hříchy jsou zapomenuty ještě dříve, než se stanou a než babička políbí dědu, se publikum rozhřálo do teploty, která by samovolně zažehla krmelec zapadaný sněhem. Několik dívek poté radostně uposlechlo výzvy odevzdat fant v podobě falického symbolu. Chlapci zase na baru obnažovali své peněženky v předtuše toho, že dojde zelená. Objevila se i dívka s drátěnými vlasy, která při jedné obzvláště procítěné skladbě pokopala o tři hlavy vyššího hocha, který se sice ohradil, ale dostal ještě větší čočku s tím, ať se věnuje svým pipinám. Ano, to bylo obzvláště pěkné, přátelé, a zaslouží si uznání.

A tu kdosi z prvních řad vykoukl a prý jestli na pódiu nejsou Wohnouti. A prej, že jo. A bylo veselo.

 

Po koncertě:

Za zmínku stojí také velmi dobré vystoupení předkapely Zajíc Company, které jede eklektickou Učesanou tůr.

 

 


uranov@seznam.cz

PO ČTENÍ SE PROCVIČ A UDĚLEJ ALESPOŇ JEDEN KLIK


Google
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář