Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letňák fuč

24. 4. 2008

PŘED ČTENÍM SE PROCVIČ A UDĚLEJ ALESPOŇ JEDEN KLIK

Kultura pro koncertu- a letnofilmuchtivé se odebírá do věčných lovišť. Město nechce dotovat, M-Spo taky nechce dotovat. Patová situace, ze které nebude těžit nikdo jiný, než přiblblá televize. Přikládám stanovisko M-Spo k situaci v uranovském letňáku.

Společnost M-Spo (nájemce areálu Letního kina Příbram)

Situace kolem letního kina nabrala v posledních dnech reálnějších obrysů, a tak vám můžeme přinést aktuální stanovisko společnosti M-Spo týkající se provozu tohoto areálu v následujícím období.
Na základě žádosti o příspěvek na sezónu 2008 obdržela společnost M-Spo od města Příbram dotaci ve výši 8 000,- na promítání filmů a 10 000,- na 5 koncertních vystoupení. Tato částka má vzhledem k celkovým nákladům, které jsou zapotřebí pro udržení stávající úrovně, spíše symbolickou hodnotu (jen odměna pro členy skupiny Kabát, jejíž vystoupení v Letním kině se plánovalo, by činila 400 000,-).
Proto se provozovatel Letního kina rozhodl této dotace nevyužít a přispět tak k navýšení 100 000,- kulturní rezervy vytvořené pro vrcholného představitele města Příbram z ne zcela známých důvodů.

Prohlášení

S přihlédnutím k postoji města Příbram společnost M-Spo s konečnou platností pozastavuje produkci všech kulturních akcí v areálu Letního kina, a to po dobu neurčitou.
Je nám to velice líto především kvůli všem spokojeným návštěvníkům, kterým jsme se vždy snažili přinést co nejvíce kulturních zážitků, ať již v podobě promítání letního kina (zahrnujícího několik filmových premiér) či vystoupení nejznámějších tuzemských kapel. Zároveň však nejsme schopni sami nadále akceptovat ekonomickou zátěž, kterou pořádání kulturních akcí ve stávající podobě přináší. Jakákoliv žádost o snížení poplatků ze vstupného se tak za tohoto stavu z naší strany jeví jako zcela absurdní.


uranov@seznam.cz

PO ČTENÍ SE PROCVIČ A UDĚLEJ ALESPOŇ JEDEN KLIK


Google
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář