Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paní Tachecí, neděkujeme, odejděte

19. 1. 2008

PŘED ČTENÍM SE PROCVIČ A UDĚLEJ ALESPOŇ JEDEN KLIK


Dnes před obědem jsem si chtěl naladit chuťové buňky poslechem Radiožurnálu, ovšem to, co jsem asi hodinu poslouchal, způsobilo nechutenství, které sice nepostihlo jinak výtečný maminčin oběd, ale dopadlo na můj apetit dále poslouchat Radiožurnál.

Už od začátku roku se tak nějak nemůžu popasovat s tím, že na veřejnoprávním médiu např. Bára Nesvadbová tlachá o chlapech nebo že se Lucka Výborná baví s Janem Pokorným stylem, který evokuje představu, že spíše než před mikrofonem postávají na chodbě na cigárku (jakkoliv Pokorný je přinejmenším pohotový a vtipný a pravděpodobně oba ani nehulí).

Dnes ovšem nastalo něco, co lze zařadit do stejné kategorie jako někdejší demagogický pořad Volejte řediteli. Nutno dodat, že pan Železný s PR dikcí byl snesitelnější v tom, že občas řekl něco, co mělo hlavu a patu, a bylo otázkou (světo)názorových postojů, jak se s tím divák vyrovnal. Paní Tachecí předvedla jen rádoby asertivitu (i když na konci vypěnila jak na schůzi místního sdružení zahrádkářů) a PR dikci a jediné, co se posluchač dozvěděl, bylo, že ona má „filozofii“ (a to hned několikrát), každý má různý názor (ale ten její má jakousi objektivní platnost) a že to vlastně vše bude dělat stejně po svém.

Nejvíce mě zamrazilo, jakou myšlenkovou prázdnotu mohl člověk zakoušet při poslouchání jejího vystoupení. Žádná hlubší teze, kterou by člověk očekával od ředitelky takto významné instituce. Na takové pozici by člověk očekával vyzrálou osobnost s životní a profesní zkušeností, která používá argumenty. Možná paní Tachecí neměla zrovna den, ale z toho, jak vystupovala v rozhlase, byla cítit pouze arogance, někdejší uštěkanost řadové moderátorky a neúcta k názoru ostatních. Když dovozovala z pozice jednoho ze signatářů petice (viz níže) vliv ministerstva dopravy na vysílání Radiožurnálu nebo poskytla „brilantní rozbor“ tzv. velké a malé hudby, říkal jsem si, že poslouchám vrátnou v Radiožurnálu (při vší úctě k vrátným), kterou náhodně přizvali do studia při přípravě silvestrovského vydání s účelem, aby „něco plácla“. Tedy připočtěme ještě nízkou schopnost srozumitelného vysvětlení a mizerné analytické uvažování.

Dovozovat z toho, že podepíše-li se p. Hanzelka, tiskový mluvčí ministerstva dopravy, na petici s uvedením své pracovní pozice, že jde o politickou manipulaci Radiožurnálu ze strany politických špiček tohoto resortu (a k tomu teatrální stanovisko, že pokud by tomu tak bylo, že paní Tachecí vezme do zaječí, tedy emigruje), už vyznívá lehce paranoidně. A jmenovat ve vysílání jméno firmy (v tomto případě Google) si nedovolí ani anketní volající. To je totální profesní lapsus.

Vše vyvolává dojem, že paní Tachecí nemá na tuto pozici ani lidsky ani profesně. I když jsem původně nechtěl, pod dojmem tohoto pořadu jsem se připojil k petici, resp. prohlášení na www.iprotest.cz.

 

Učiňte si názor sami, zde je odkaz na archív Radiožurnálu s pořadem a níže dvě videa z Dobrého rána, kde paní Tachecí před pár dny také „excelovala“. Jedno větší hrůza než druhé…

http://www.rozhlas.cz/radionaprani/archiv/?p_po=3175


uranov@seznam.cz

PO ČTENÍ SE PROCVIČ A UDĚLEJ ALESPOŇ JEDEN KLIK


Google
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

divnobarismus

(Standa_z_Uranova, 25. 1. 2008 18:57)

Je to taková div(n)á Bára.

Tachecí

(Maharishi, 25. 1. 2008 18:32)

Není ona nějaká divná? :o)

doplnění

(Standa_z_Uranova, 21. 1. 2008 10:11)

Zde se nachází zvuková i textová "stopa", kterou za sebou nechala paní Tachecí...:
http://www.iprotest.cz/dokumenty/76