Jdi na obsah Jdi na menu
 


Po letech Znouzectnost opět jako předkapela

7. 10. 2007

Prý z důvodu špatného zmanéžování zahráli staří pardálové (a nestárnoucí pardálka) ze Znouze před kluky z kapely Mauritius. Více o tom a také o dojmu z nového ksichtu klubu se Mauriciovští rozepisují na svých stránkách, takže abych nemusel nosit dříví do lesa, nesu odkaz. Jinak na stránkách si lze stáhnout celé album Lítám. Je to takový etnicky orientovaný rock, který těžko šoupnout kam. Ale řekl bych, že pokud hošany někdo (nebo oni sami) více prokéruje do médií a na festivaly, může kapela asi udělat opravdu díru do světa s chytlavou hudbou a texty.

Znouze tedy zahrála jako "předkapela", ale opravdu skvostná předkapela. Člověk je poslouchá celý léta a narozdíl o jiných skupin, které začínají jemně iritovat stejnými kecy na x-tém koncertu, tenhle cirkus pojímá "vložky" mezi jednotlivými skladbami jako svébytnou součást vystoupení, a nikoliv jen znouzectnost. ZNC zahrála pár nových skladeb, ale většinově zazněly staré pecky, které rozvlnily poměrně široké řady návštěvníků a přilákaly na pódium i divocha z nefalšovanou dřevěnou kejtrou.

Jinak na Znouzi je fantastická ta zkratka, spontánnost a taková lehce cynická lidskost. Když jeden poslouchá tuhle člověčí hudbu, říká si, že „dobrá kapela ještě žije“. Znouze to dokázala i při pátečním vystoupení v uranovském klubu. A navíc postavy (konkrétně bubeník), které chodí v důchodkách, prostě nemohou být jiní než dobří hudebníci i lidé…


uranov@seznam.cz

kliknutím na některý z následujících odkazů podpoříte fungování tohoto webu


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář