Jdi na obsah Jdi na menu
 


Préza réza, Bobo vylezá

11. 2. 2008

PŘED ČTENÍM SE PROCVIČ A UDĚLEJ ALESPOŇ JEDEN KLIKTak nezvolili prézu. Show to byla obří a člověk mnohdy ani nechtěl přepnout na jiné krimi a dobrodružné pořady, které běžely na okolních kanálech, protože tohle přesahovalo jakékoliv dramaturgické představy. O tom, že museli omývat nejednoho diváka, svědčí jistě i množství poslanců a senátorů, které omývali v reálu. Z oficiálních tří, kterým se udělalo setsakra blbě, můžeme dovodit, že šlo celkem o více než 1,5 % naší „zastupitelské populace“. Převedeno na populaci celkovou, muselo u obrazovek umdlévat 150 000 občanů všeho věku, kojence nevyjímaje. A to můžeme považovat ještě za konzervativní odhad, protože politici jsou nesporně odolnější plemeno než běžný občan. Vše pro má ale i své proti… Když se na volbu podívám střízlivějšíma očima a zejména při vědomí, jak to chodí běžně nejen v našem parlamentu (povýtce především v poslanecké sněmovně), ale i v zahraničních parlamentech, bylo to, co probíhalo na Hradě, sice trochu delší a trochu nechutnější, ale jinak v mezích parlamentní politiky. Považme, nikdo se neserval, i když třeba Langer od toho nebyl daleko: http://aktualne.centrum.cz/video/?id=123433. Hodnoceno tímto střízlivějším pohledem si musíme opět – a opět bez možnosti s tím cokoliv dělat – přiznat, jakou sílu vnutit svůj „názor“ mají média. Sledoval jsem pár hodin prezidentský speciál na ČT 24. Od doby BBC Václav Moravec trochu zvlčil (ale možná, že to dělá jen obrazovka a modus vivendi, který nastoluje vůči svým uživatelům a tvůrcům). Každopádně bylo cítit, jak se zde postupně vytváří silné mínění, byť špikováno rozdílnými názory expertů, ale celkové názorové klima diskuse a ostatně i zpravodajství se neslo v jednom duchu – a to, že máme dementní politiky, kteří se nemohou dohodnout. Ne že by to nebyla do určité míry pravda, ale z celkového zpravodajství si toto mohl odnést jako převládající dojem. Slova jako „neshoda“, „obstrukce“, „zablokování“, „nedůstojnost“ se nesly politickým éterem tak často, že ve skutečnosti největší hrozbou nebyla ona zpackaná volba, ale další potvrzení, že frčíme totálně v tahu médií. Naprosto brutální tečkou byla rána palicí do palice po návrhu komoušů, že jednou z jejich potenciálních kandidátek může být Bobobo – Božská Bobošíková.


uranov@seznam.cz

PO ČTENÍ SE PROCVIČ A UDĚLEJ ALESPOŇ JEDEN KLIK


Google
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

souboj v jinem rozmeru

(Harničár, 12. 2. 2008 12:38)

Všichni komentátoři zapomínají na věc primární a to, že slovo "souboj" má v sobě jasne identifikovatelnou část "boj", cosi živelného, starého jako lidstvo samo, krvavého, uslintaného, kosti lámajícího, teda ne nějaký duel či jiné taškařice verbálního charakteru.
Kdyby si to Vašek a Jan rozdaly na nože - pěstičkama asi nikoli, to by už Vaškova osobní hypermanikúra nemusela zvládnout - , pevně věřím, že by k finálnímu rozseknutí tahanice o nepatrný píseček došlo natotata.