Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technoparty a projevy licoměrnosti

5. 5. 2008

Čarodky a následný prodloužený víkend s teplým počasím se staly příležitostí pro účast na tzv. technoparty. Přejděme fakt, že za technoparty se dnes v médiích označuje prakticky vše, co přesahuje zvukově a počtem lidí běžné sobotní odpoledne v chatařské oblasti při zapnutém tranďáku. Z technoparty se stala módní vlna, jako se ostatně stane z mnoha věcí, které stojí původně na okraji zájmu. Bod zlomu zdá se být překonán a dnes se s radostí v přírodě zabahní i druhdy jen návštěvník vyblýskaných diskoték.

Za legračnější ale vždycky považuji reakce okolí s ohledem na hluk a bordel – viz například tzv. technoparty na Slánsku: http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/techno20080502.html

Do boje vytáhnou myslivci, místní samosprávy, spořádání občané… Bez snahy ospravedlňovat cokoliv, co souvisí s tzv. technoparty, je potřeba říci, že myslivci kromě péče o zvěř dělají v lesích rambajz jako kráva při honech, pro místní samosprávy jsou okolní lesy zajímavé právě jen, když do nich na dva tři dny vyrazí mládež s hudbou, jinak jsou jim šumák, spořádání občané bordelizují stejné lesy cestami autem (zpráva viz výše – pár set metrů od dotčeného lesíka se nachází dálnice), další vyráží do lesů na čtyřkolkách, další orvat metráky borůvek… Úcta ke krajině je slabá a slábnoucí u mladších i starších. Proč se tedy populace tak pohoršuje nad mládím bavícím se na loukách a v lesích? Důvod zpravidla není onen dočasný bordel, ale konformismus společnosti podpořený vlastní licoměrností, která jde napříč věkovými kategoriemi.


uranov@seznam.cz

PO ČTENÍ SE PROCVIČ A UDĚLEJ ALESPOŇ JEDEN KLIK


Google
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář