Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všichni žerem´ Éčka

13. 11. 2007

Strnulou atmosféru pátečního klubu (9. 11. 2007) zprvu rozbily dvě předkapely, které předznamenaly, jakým směrem se bude tento večer ubírat. Nejdříve to příjemně našlápli rožmitálští Magoras Nadoraz. Od uranovské kapely To nevadí, která teď bude možná nechtěně stávkovat kvůli absenci basáka, jsme si mohli vyslechnout mj. hitovky od Toma Waitse nebo London Calling od „klešáků“, což přimělo několik přítomných skins k poněkud falešnému, leč mile upřímnému kolektivnímu přednesu „we are the skins“.

Následně přišel na scénu band s nezvyklým hudebním stylem fotr´n´roll. Jsou to opravdu už staří fotrové z Éček, ale punk´n´roll, který předvádějí a předvedli také na pátečním koncertu, člověka nutí zauvažovat, jak vlastně tuhle legendu punkové scény sejmout „ze scény“. Stačí se mrknout na web kapely www.eecka.eu, stáhnout videoklip z doby před dvaceti lety a je vám hned jasné, že tenhle kvintet budou muset v budoucnosti nejspíš zakázat zákonem nebo utřískat klackem, protože těm „fotříkům“ to opravdu šlape pořád stejně dobře, snad i lépe (a to hudebně mají v počtu roků na krku tolik, co jejich nová fanouškovská generace v reálu podle občanky). A pak je in memoriam šoupnou do městského erbu, protože co dělá Uranovu opravdu jméno po republice i v zahraničí, je kapela citoslovce signalizující stav plných gatí.

V uranovském klubu bylo našlapáno tak, že by se tam už nevešly ani volské uši. Bezvadnou atmosféru podpořil i fakt, že se po dobu „muzicírování“ vydatně topilo, a tak orosená čela měli nejen pogující. Éčkaři zahráli snad všechny skladby, které nadšené publikum očekávalo, že padnou. Došlo i na obligátní zelenou, Bakča se tradičně velmi pěkně ožral a v závěru jsme si z plných plic zapěli o příslušníku 4% menšiny. No a protože páteční noc a ráno byly tak trochu rodinným „večírkem“ nebo uranovským punkovým SRPŠ, tak se v mezičase pilo a pilo a pilo. A kdo tvrdí, že „alkohol dělá z lidí E!E“, měl se přijít podívat na bar v půl páté ráno…


uranov@seznam.cz

kliknutím na některý z následujících odkazů podpoříte fungování tohoto webu


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář