Jdi na obsah Jdi na menu
 


„Zlom vaz“ party

20. 11. 2007

Na slavný den 17. listopadu uranovský Jun oslavoval v duchu blackmetalu. A při vystoupení tria kapel – Elysium, Wariorr a Elyseum – řepy dlouhovlasých se protáčely jak v chystané reality show O nejlépe zlomený vaz. A my – plešky – jen čuměli na drát.

„Uáááh, grrrr, uáááh“ může znamenat cokoli. Útok divočáka, snahu o zastrašení divočáka, projev vážnější nemoci anebo blackmetal. Chlapci a dívky takových hrdelních projevů, které jen těžko v textu interpretovat, a jejich příznivci se sešli v sobotu 17. listopadu v uranovském Junioru. První kapelu jsem zachytil z velké části jen uchem zvenčí a po příchodu do klubu už hráli poslední skladbu. Potom zabrnkala partička Moriorr, prezentovaná na webu klubu jako Morrior. Tahle blackmetalová grupa toho má za sebou už poměrně dost a hraje v různé sestavě a s různými (a to i proklatě dlouhými přestávkami) vlastně od dob předrevolučních. Znovuobnovení kapely nastalo před čtyřmi lety a dnes je to opravdu zvukově perfektně našlápnuté a hudebně vyzrálé. Také není divu, když v kapele vystupovali nebo vystupují hudebníci z Törr, Arakain nebo Debustrol. Pár empéstrojek si lze stáhnout na tomto odkazu http://www.blackmetal.cz/mp3.htm a zároveň si zde můžete napsat o cédeso. Skvělý byl podle mého soudu bubeník. A to jak Moriorru, tak potom další kapely Elyseum, která byla sice na stránkách klubu psána správně, ovšem odkaz směřoval na jinou bandu – Elysium, která vystupovala jako první kapela, ale už nebyla uvedena v přehledu. Takže v tom byl trochu bordel. A proto připomínám stránky Elysium – www.elysium.wz.cz a Elyseum – www.elyseum.cz.

Web „brdského metalu“ opravdu stojí za to – je nápaditý, graficky i obsahově velmi povedený (skvělé jsou například lesní wallpapery). Kapela hraje od poloviny 90. let, ale na konci této dekády si změnila jmenovku na zvonku (původně Katharsia) a začala se zvát Elyseum. Ale zpět k bubeníkům. Zbrusu noví bubeník Hanz vystřídal v kapele Elyseum automat Rolland Boss, kterého kapela poslední dobu používala z důvodu nemožnosti sehnat pořádnou „lidskou mašinu“. A Hanz k přesnosti automatu přidal ještě potřebnou razanci a výraz…, prostě super. Lidí nepřišlo moc – nakonec venku byla kosa jak v psírně – ale bylo jich dost na to, aby se dalo napsat, že spousta lidí odcházela domů z pocitem, že jim mozkem projel rychlík bez strojvůdce. Perfektní akce.


uranov@seznam.cz

kliknutím na některý z následujících odkazů podpoříte fungování tohoto webu


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Radce 3 x hurá

(Standa z Uranova, 28. 11. 2007 18:58)

Díky. Jelikož jsi první, kdo tyto stránky veřejně víceméně pochválil (snad nepřeceňuji tvé hodnocení), získáváš zájezd do Uranova bez průvodce. Termín si můžeš zvolit kdykoliv v následujících letech, dělat můžeš také cokoliv, je to s plnou penzí na tvé útraty a na těchto stránkách se objeví videoreport z cesty pořízený celkem 700 kamerami umístěnými na veřejných místech, které střeží uranovský mír. Gratuluji.

Pěkný sloh

(Radka, 28. 11. 2007 14:24)

Ahoj,
líbí se mi, jak píšeš, přestože metal neposlouchám, natož černej. Má to švih a poměrně stabilní konstrukci.
Hezký, jen tak dál.
R.